Aukcja Charytatywna Zdjęć 15 grudnia 2012 r. BWA Galeria Sztuki w Olsztynie

Fundacja Natura 2010 - gospoda
Fundacja Albatros i Fundacja Natura 2010 na spotkaniu 5 grudnia 2012 roku w Gospodarstwie Agroturystycznym „Strusiolandia”
grudzień 15, 2012
Fundacja Natura 2010 - orli krzykliwy lecący
Kalendarz na 2013 rok
grudzień 28, 2012

Aukcja Charytatywna Zdjęć 15 grudnia 2012 r. BWA Galeria Sztuki w Olsztynie

Fundacja Natura 2010 - warsztaty
Fundacja Natura 2010, Fundacja Albatros i BWA Galeria Sztuki serdecznie zapraszają miłośników przyrody do udziału w akcji charytatywnej. Przedmiotem licytacji będą zdjęcia wybitnych fotografów: Jana Bortkiewicza, Ryszarda Czerwińskiego i Tomasza Raczyńskiego. Aukcję poprowadzi Ewa Cichocka z zespołu Czerwony Tulipan.

Licytacja zdjęć rozpoczyna się od kwoty 100 zł.

Oprócz zdjęć będzie można nabyć również inne przedmioty, np. rzeźby. Godny polecenia jest zakup Kalendarza ściennego na 2013 rok, ze zdjęciami autorstwa Jana Bortkiewicza.
Cały dochód z licytacji, jak również ze sprzedaży pozostałych przedmiotów zostanie przekazany na wsparcie Ośrodka Rehabilitacji Ptaków dzikich, prowadzonego przez Fundację Albatros.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w licytacji, a jednocześnie nie mogące uczestniczyć w niej osobiście, mogą skorzystać z tzw. poczty aukcyjnej, której szczegóły znajdują się w regulaminie aukcji (pkt 6,7).

Oto krótka charakterystyka autorów zdjęć:

Jan Bortkiewicz – wrocławski fotografik, urodzony w 1945 roku w Wilnie. Związany z fotografią od połowy lat 60. Od roku 1979 członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Absolwent Wyższego Studium Fotografii. Fotoreporter miesięcznika „Polska” w latach 1974–1981, wykładowca fotografii w PWSSP we Wrocławiu w latach 1982–1983. Autor kilkudziesięciu plakatów, okładek płyt, katalogów reklamowych, współrealizator scenografii filmowych i telewizyjnych, redaktor książek oraz organizator sympozjów. Pracował w Studio 4 Iserlohn, RFN (1984), Janus Screen Studio, Nowy Jork (1985).

Ryszard Czerwiński – urodzony w Wilnie w 1937 roku, po wojnie zamieszkał w Ostródzie, skąd w latach 50. przeprowadził się do Olsztyna. Od 1977 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików.Wybitny fotograf, operator, współpracował z filmowcami m.in. Krzysztofem Kieślowskim. Zajmował się produkcją filmów przyrodniczych nie tylko w Polsce, lecz również za granicą. Wydał wiele albumów z fotografiami przyrody polskiej, tj.:„Karkonosze”, „Warmia i Mazury”,„Cuda Polski”, czy „Polski Pejzaż”wydany w 2000 roku. Zmarł 22 listopada 2010r.

Tomasz Raczyński – urodzony w Olsztynie. Absolwent Rybactwa Śródlądowego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Podróżnik i fotograf, zwiedza głównie Europęwschodnią i Zakaukazie, Amerykę Północną i Południową. Autor wystaw indywidualnych, uczestnik zbiorowych. Tematem jego fotografii jest pejzaż, ludzie, zabytki i przyroda. Swoje zdjęcia publikował w magazynie „Podróże”, „National Geographic Polska”,„Ptaki Polski”,„Fotonatura”.

Barwna fotografia autorstwa Raczyńskiego, która będzie przedmiotem aukcji, (format 70×100 cm), przedstawiająca albatrosy czarnobrewe, została wyróżniona w prestiżowym konkursie fotograficznym Wildlife Photographer of the Year 2011, w kategorii Zagrożone Gatunki. Konkurs jest organizowany przez BBCWildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *